Zgłaszanie pracowników delegowanych do urzędu celnego

Wysyłasz pracowników do Niemiec, by tam zrealizowali usługę? Delegujesz załogę swojego przedsiębiorstwa w Niemczech? Pamiętaj o zgłoszeniu pracowników do niemieckiego urzędu celnego, czyli Zollamtu.

Wiedziałeś, że oprócz dyrektyw na poziomie europejskim, Niemcy wprowadzili dodatkowe wymagania, które musisz spełnić jako pracodawca? Zgłaszanie pracowników delegowanych do urzędu celnego to także prowadzenie ewidencji czasu pracy, całość dokumentacji przetłumaczona na język niemiecki, a także specjalny przedstawiciel, który będzie osobą kontaktową w razie kontroli.

Jesteś gotowy zmierzyć się z tym zadaniem i spełnić wymagania stawiane przez Unię Europejską oraz RFN? Nie musisz! Skup się na pracy, a formalności powierz Smuda Consulting.

Zaufaj załodze Smuda Consulting, która ma doskonałe rozeznanie w niemieckich podatkach!

Usługa Smuda Consulting obejmuje kontakt, zgłaszanie pracowników delegowanych do urzędu celnego w Niemczech (niem. Zollamt) oraz wszelką korespondencję z tym związaną.

To proste – kontakt telefoniczny lub mailowy. Podczas pierwszej rozmowy lub w ramach korespondencji mailowej pracownik Smuda Consulting pracownik nakreśli proces meldunkowy oraz prześle specjalny kwestionariusz, na podstawie którego nasza załoga zgłosi pracowników delegowanych w niemieckim Zollamcie.